Szkolne eliminacje OTWP "Młodzież zapobiega pożarom"

2016-03-15

Szkolne eliminacje OTWP "Młodzież zapobiega pożarom"

Wzorem lat ubiegłych w dniach 7-10 marca 2016 r. we wszystkich szkołach podstawowych z terenu gminy Dzierżoniów odbyły się szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

Celem przedsięwzięcia jest stałe popularyzowanie przepisów w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej oraz kształtowanie umiejętności w tym zakresie wśród młodzieży.

Tegoroczne eliminacje zostały zorganizowane przy współudziale Oddziału Gminnego ZOSP RP w Dzierżoniowie reprezentowanego przez Komendanta Gminnego druha Krzysztofa Kota - autora pytań, Komendy Powiatowej PSP w Dzierżoniowie reprezentowanej przez Krzysztofa Kota oraz Annę Rogowską, jednostek OSP z miejscowości, na terenie których funkcjonują niniejsze szkoły podstawowe oraz dyrektorów tych placówek.

Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania test składający się z 30 pytań. Dzięki owocnej współpracy z dyrektorami poszczególnych placówek oświatowych przeprowadzenie eliminacji odbyło się jak zwykle bardzo sprawnie, w sympatycznej atmosferze. Łącznie w eliminacjach wzięło udział 54 dzieci. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy ze wszystkich szkół otrzymali również puchary ufundowane przez miejscowe Ochotnicze Straże Pożarne.

W wyniku przeprowadzonych eliminacji w każdej ze szkół wyłoniono trzyosobowe drużyny (w składach przedstawionych poniżej), które będą reprezentowały naszą gminę na XVIII powiatowych eliminacjach OTWP w dniu 18 marca 2016 r. w Zespole Gimnazjów nr 3 w Dzierżoniowie.

Szkoła Podstawowa w Tuszynie
  1. Szymon Jedynak
  2. Katarzyna Kozycz
  3. Weronika Kroczak
    Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku
  1. Katarzyna Mucha
  2. Sylwia Ścisłowska
  3. Krystyna Dąbrowska
    Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piławie Dolnej:
  1. Oliwia Fijak
  2. Grzegorz Kilarski
  3. Marcel Masłowski
    Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach
  1. Krystyna Lasota
  2. Małgorzata Balsam
  3. Magdalena Połcik

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim osobom, które zaangażowały się w sprawne przeprowadzenie tych eliminacji.

Trzymamy mocno kciuki za dzieci reprezentujące naszą gminę w eliminacjach powiatowych.