Bezpłatne lekcje pływania dla uczniów z gminy Dzierżoniów

2016-03-08

Bezpłatne lekcje pływania dla uczniów z gminy Dzierżoniów

W szkołach podstawowych gminy Dzierżoniów rozpoczęła się III edycja projektu "Umiem pływać". Dzięki programowi 60 uczniów z naszej gminy weźmie udział w bezpłatnych lekcjach pływania.

Koordynatorem projektu jest Dolnośląska Federacja Sportu. Program adresowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych w całej Polsce. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania.

Zajęcia dla uczniów ze szkół w Mościsku, Ostroszowicach, Piławie Dolnej i Tuszynie będą realizowane na terenie pływalni "Aquarius" w Bielawie. Każda z grup weźmie udział w dziesięciu 1,5-godzinnych bezpłatnych lekcjach z profesjonalnym instruktorem pływania.