Program "Rodzina 500 Plus" w OPS Gminy Dzierżoniów

2016-03-03

Program "Rodzina 500 Plus" w OPS Gminy Dzierżoniów

W związku z wejściem w życie z dniem 1 kwietnia 2016r. ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, informujemy, że realizowaniem ustawy na terenie naszej gminy zajmować się będzie Dział Świadczeń Rodzinnych (pok. nr 113) Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów.

W siedzibie OPS przy ul. Piastowskiej 1 w Dzierżoniowie można uzyskać więcej informacji na temat wniosków, niezbędnych dokumentów, terminów i sposobu ich przyjmowania. Z pracownikami ośrodka można się także skontaktować telefonicznie: 74-832-56-62 lub e-mailowo: ops.rodzinne@ug.dzierzoniow.pl.

Wszelkich informacji udzielają również urzędy wojewódzkie, w których działa specjalna infolinia dotycząca programu. Wykaz numerów telefonów w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim: 71-340-60-11 oraz 71-340-61-17.

Od 1 marca ruszyła także infolinia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W resorcie działa ona pod numerem telefonu: 22-529-06-68.

Infolinie w MRPiPS oraz w urzędach wojewódzkich czynne są w godzinach pracy urzędów. Mogą z nich skorzystać zarówno rodzice i opiekunowie zainteresowani świadczeniem, jak i pracownicy samorządów. Opłata za połączenie jest zgodna z taryfą operatora.

Do pobrania: