2016-03-01

Nasza wizja gminy

W sobotę 27 lutego w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem "Semper Avanti" odbył się pierwszy z cyklu warsztatów z Młodzieżową Radą Gminy Dzierżoniów. Spotkanie przeprowadziła Magdalena Lenartowicz, przedstawicielka stowarzyszenia.

Podczas warsztatu młodzież miała możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem samorządu. Uczestnicy spotkania wzięli również udział w grze, w czasie której realizowali szereg zadań, walczyli o sojuszników oraz zdobywali specjalne środki pieniężne umożliwiające zakup materiałów do wykonania makiety "gminy idealnej dla młodzieży".

Wśród działań, jakie musieli zrealizować było np. przeprowadzenie ankiety na temat gminnych młodzieżowych rad, zaproszenie do współpracy Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego, złożenie wniosku o wyłączenie pasa ruchu drogowego, nakręcenie filmu zachęcającego do udziału w wydarzeniu organizowanym przez młodzież czy nawiązanie kontaktu z młodzieżą z gmin partnerskich.

Młodzi radni wspólnie uzgadniali co kupić, musieli także zdecydować, co jest dla nich niezbędne do wykonania zadania. Wszystkim szło świetnie, poszczególnym grupom udało się zdobyć wiele środków. Wygrała grupa, która stworzyła najlepszą makietę oraz zgromadziła najwięcej funduszy.

Dzięki spotkaniu młodzi radni już wiedzą czym jest samorząd, jakie są jego struktury oraz gdzie i w jaki sposób załatwić sprawy potrzebne do zrealizowania swoich pomysłów. Zdobytą wiedzę na pewno wykorzystają podczas pełnienia funkcji radnego Młodzieżowej Rady Gminy Dzierżoniów.

Nasza wizja gminyNasza wizja gminyNasza wizja gminyNasza wizja gminyNasza wizja gminyNasza wizja gminyNasza wizja gminyNasza wizja gminyNasza wizja gminyNasza wizja gminyNasza wizja gminy