Rozmawiali o współpracy i ekonomii społecznej

2016-02-25

Rozmawiali o współpracy i ekonomii społecznej

Płaszczyzna współpracy z Młodzieżową Radą Gminy Dzierżoniów i ekonomia społeczna - to główne tematy V posiedzenia Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego, które odbyło się we wtorek 23 lutego w sali narad Urzędu Gminy Dzierżoniów.

W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: przewodnicząca Młodzieżowej Rady Gminy Dzierżoniów Katarzyna Bąba, jej zastępca Karolina Zielińska oraz Zenon Matuszko i Anna Rymarowicz z Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej.

Na początku spotkania Monika Adamska-Tchoryk - jedna z koordynatorek Młodzieżowej Rady Gminy opowiedziała o planowanych działaniach i przyszłych inicjatywach młodych radnych. Przedstawicielki Młodzieżowej Rady odpowiadały również na pytania członków Gminnej Rady Pożytku Publicznego w zakresie przyszłej współpracy.

Drugim tematem posiedzenia była ekonomia społeczna. Zenon Matuszko - prezes Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej opowiedział o zagadnieniach związanych z prowadzeniem przedsiębiorstw społecznych oraz o sukcesach działających na terenie naszego kraju spółdzielni socjalnych. Radni dyskutowali również o kryteriach, którymi powinny charakteryzować się inicjatywy wpisujące się w ekonomię społeczną.

Kolejne posiedzenie Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego zaplanowano na kwiecień.

Rozmawiali o współpracy i ekonomii społecznejRozmawiali o współpracy i ekonomii społecznej