2016-02-24

W Ostoi nad Młynówką

W ciekawych warsztatach dotyczących tematyki wielkanocnej oraz hodowli królików brali udział w piątek 19 lutego 2016 r. uczniowie kl. II i III oraz dzieci uczęszczające na świetlicę przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku.

Zajęcia odbyły się w otwierającej swe podwoje zagrodzie edukacyjnej "Ostoja nad Młynówką" przy ul. Wierzbowej 16 w Mościsku. Celem warsztatów było wdrażanie uczniów w piękne tradycje i obrzędy wielkanocne, a także przybliżenie im wiedzy na temat anatomii i zwyczajów żywieniowych królików.

Uczniowie wspólnie z prowadzącą warsztaty Edytą Mulką-Gonerą własnoręcznie zarabiali i wałkowali podpłomyki, które piekli na blasze kaflowego pieca. Zapoznani zostali także z recepturą na ciasto drożdżowe.

Kolejnym etapem warsztatów było wydmuchanie jajka i ozdabianie wydmuszki według inwencji twórczej uczniów. Pięknie ozdobioną pisankę dzieci umieszczały w gniazdkach zrobionych z siana. Wydmuchiwanie jaj wzbudziło wiele emocji, większość dzieci robiła to bowiem po raz pierwszy.

Największą radość sprawiły dzieciom zabawy swobodne w słomie oraz obserwowanie i głaskanie króliczków, kozy i świnki wietnamskiej Chrumczysławy.

Zmęczone dzieci zjadły poczęstunek w postaci warzyw, owoców, ciasta drożdżowego i pysznych podpłomyków, które same zrobiły. Popijały go kompotem z owoców z domowej spiżarni.

opr. Marta Siekierka

W Ostoi nad MłynówkąW Ostoi nad MłynówkąW Ostoi nad MłynówkąW Ostoi nad MłynówkąW Ostoi nad MłynówkąW Ostoi nad MłynówkąW Ostoi nad MłynówkąW Ostoi nad Młynówką