2016-02-24

Bezpieczeństwo dzieci na wsi

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Państwowa Inspekcja Pracy prowadzą kampanię społeczną zwracającą uwagę na bezpieczeństwo dzieci. W ramach akcji 19 lutego uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku uczestniczyli w zajęciach prewencyjnych pn. "Bezpieczeństwo dzieci na wsi".

Spotkanie odbyło się w dwóch turach: dla klas I - III oraz IV - VI. Głównym celem organizatorów było przekazanie uczniom wiedzy z zakresu zagrożeń wypadkowych w gospodarstwach rolnych. Dzięki pogadance dzieci dowiedziały się m.in., że nie powinny bawić się na polu w czasie, gdy pracują na nim maszyny, podchodzić zbyt blisko do zwierząt hodowlanych, wspinać się na wozy z sianem czy mieć do czynienia z substancjami chemicznymi.

Uczestnicy warsztatów obejrzeli również film pt. "Niebezpieczne miejsca zabaw". W dokumencie pokazane zostały miejsca, na które należy szczególnie uważać, takie jak np. silosy, zbiorniki na gnojownicę, otwarte wykopy oraz szamba. Uczniowie kl. IV-VI rozwiązywali także test wiedzy dotyczący zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci na wsi. Najlepsi zdobyli atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Na zakończenie obu spotkań młodsi uczniowie otrzymali książeczki edukacyjne, a starsi - opaski odblaskowe i komiksy tematyczne.

opr. Maria Mokrzycka
Agnieszka Kalwat

Bezpieczeństwo dzieci na wsiBezpieczeństwo dzieci na wsiBezpieczeństwo dzieci na wsiBezpieczeństwo dzieci na wsiBezpieczeństwo dzieci na wsi