2016-02-24

Salonik Kobiet Ambitnych w półfinale ogólnopolskiego konkursu

Redakcja Tygodnika Poradnika Rolniczego ogłosiła pierwszą grupę organizacji, które zakwalifikowały się do półfinału ogólnopolskiego konkursu "Kobiety na start". Miło nam poinformować, że wśród docenionych grup znalazł się "Salonik Kobiet Ambitnych" działający przy bibliotece w Ostroszowicach.

Inicjatywa skierowana była do wszystkich grup nieformalnych, stowarzyszeń kobiet oraz kół gospodyń wiejskich, którym bliska jest integracja społeczna. W ramach konkursu wyłoniona zostanie najaktywniejsza grupa kobiet działająca na wsi. Konkurs honorowym patronatem objęła para prezydencka.

Do redakcji Tygodnika Poradnika Rolniczego wpłynęło kilkaset zgłoszeń z całego kraju. Były wśród nich fundacje, stowarzyszenia, zespoły muzyczne oraz koła gospodyń wiejskich.

W kolejnym etapie konkursu reporterzy tygodnika wyruszą w Polskę, by ocenić działalność każdej z grup.

Gratulujemy paniom z Saloniku Kobiet Ambitnych i trzymamy kciuki za sukces w kolejnym etapie!