2016-02-16

Dostojna Jubilatka

Powstała zimą 1946 roku, kiedy to po pożodze wojennej zjeżdżali się z różnych stron, a zwłaszcza z kresów wschodnich, przesiedleńcy, ludzie wygnani, byli żołnierze. Zajmowali opuszczone gospodarstwa, "lizali rany", organizowali nowe życie.

W tych niepewnych, ciężkich czasach, wśród przybyłych do Mościska ludzi, znaleźli się tacy, którzy wiedzieli, jaką wartością dla nowobudującego się społeczeństwa jest edukacja. To właśnie oni założyli w opuszczonym budynku szkołę, której pierwszym kierownikiem został pan Marian Gocyk. Zakładanie klas, zdobywanie pomocy i podręczników, walka z analfabetyzmem wśród dorosłych mieszkańców Mościska, systematyczna praca z dziećmi, organizowanie wszelkich kursów kwalifikacyjnych były pierwszymi zadaniami stojącymi przed szkołą.

Zmieniały się czasy, władza, priorytety, dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie, a ONA wciąż JEST wypełniona gwarem dzieci, z coraz innymi zadaniami i z jednym najważniejszym ponadczasowym przesłaniem:

TAKIE BĘDĄ RZECZYPOSPOLITE
JAKIE ICH MŁODZIEŻY CHOWANIE.

Czas płynie szybko, chyba zbyt szybko... W tym roku mija 70 lat od powstania naszej placówki. Z kronik, znajdujących się w szkole, można dowiedzieć się o ważniejszych wydarzeniach z JEJ życia. Takie wspomnienia wzruszają. Można w nich odnaleźć cząstkę siebie... Z tych powodów postanowiono, by obchody 70 rocznicy powstania szkoły rozpoczęły się balem karnawałowym, którego dochód przeznaczony zostanie na potrzeby naszej placówki. Drugim akcentem obchodów będą uroczystości zaplanowane na miesiąc czerwiec. Możemy uchylić rąbka tajemnicy. A więc... uroczysta akademia, występy uczniów, wspólne spotkanie na pikniku rodzinnym, to tylko część atrakcji.

JUŻ TERAZ SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY !

Bal, który był inauguracją obchodów udał się wyśmienicie. Otwarcia balu dokonała P. Dorota Furtak - dyrektor szkoły. Sala udekorowana w kolorach niebiesko-białych, współczesna piękna, nowoczesna, a jednocześnie, poprzez kolorystykę przypominająca czas noszenia mundurków szkolnych, zapraszała wchodzących gości. Stoły zastawione pachnącymi, smacznymi posiłkami zachęcały do rozgoszczenia się. Muzyka puszczana przez byłego ucznia Adriana Moczulskiego, obecnie DJ Adriano, nie pozwoliła usiedzieć na miejscu.

Dobra zabawa trwała do białego rana. Wszyscy uczestnicy balu wychodzili z niego zadowoleni, w dobrych humorach. Sukces balu był możliwy dzięki współpracy osób zaangażowanych w jego organizację. Dyrektor ZSzP w Mościsku serdecznie dziękuje:

• Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Mościsku,
  • Panu Adrianowi Moczulskiemu,
  • Rodzicom pomagającym przy organizacji balu,
  • Pani Małgorzacie Socie,
za wkład włożony w organizację balu, który był imprezą charytatywną.

Dochód z powyższego przeznaczony będzie na doposażenie placu zabaw placówki.

opr. Anna Filozof

Dostojna JubilatkaDostojna JubilatkaDostojna JubilatkaDostojna Jubilatka