Scalanie gruntów wsi Piława Dolna oraz części wsi Owiesno

2016-01-28

Scalanie gruntów wsi Piława Dolna oraz części wsi Owiesno

W dniu 27.01.2016 r. w Piławie Dolnej odbyło się zebranie mające na celu przedstawienie założeń do projektu scalania gruntów wsi Piława Dolna oraz części wsi Owiesno. Uczestnicy spotkania mieli również możliwość wyjaśnienia nurtujących ich pytań i wątpliwości z autorami projektu.

W spotkaniu udział wzięli: Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, Dyrektor Dolnośląskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych we Wrocławiu Lesław Wołcz, Z-ca Dyrektora Wydziału Geodezji, Katastru i Nieruchomości Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie Paweł Głąbik oraz właściciele gruntów położonych w Piławie Dolnej.

Opracowany dokument obejmował:

1. strukturę użytkowania gruntów,
  2. charakterystykę obszaru scalenia,
  3. prace wskazane do realizacji w trakcie scalenia gruntów i zagospodarowanie poscaleniowe,
  4. przebudowę dróg nr 1, 2, 3, 4, 5,
  5. wprowadzenie zadrzewień przydrożnych,
  6. likwidację dróg transportu rolnego,
  7. rekultywację dróg, wydzielenie nowych dróg,
  8. planowane miejsca odpoczynku,
  9. budowę zbiorników małej retencji wody,
  10. odbudowę rowów melioracyjnych,
  11. poprawę parametrów technicznych przepustów,
  12. drogi wskazane do modernizacji w PUR.

Opracowany projekt założeń do scalenia został przyjęty przez osoby uczestniczące w spotkaniu, z wyjątkiem jednego głosu przeciw.

Projekt w wersji papierowej opracowany przez Dolnośląskie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych we Wrocławiu znajduje się w Urzędzie Gminy Dzierżoniów, ul. Piastowska 1, pok. nr 205.

Scalanie gruntów wsi Piława Dolna oraz części wsi OwiesnoScalanie gruntów wsi Piława Dolna oraz części wsi OwiesnoScalanie gruntów wsi Piława Dolna oraz części wsi Owiesno