2016-01-26

III Gminne Kolędowanie w Mościsku

W niedzielne popołudnie 24 stycznia zespoły z gminy Dzierżoniów spotkały się na wspólnym III Gminnym Kolędowaniu w Mościsku. Z nowymi aranżacjami znanych i mniej znanych kolęd i pastorałek zaprezentowały się zespoły: Katarzynki, Uciecho-Wianki, POJANA, Macieje, Con-Moto oraz CORD.

Spotkanie swoją obecnością zaszczycili Marek Chmielewski - Wójt Gminy Dzierżoniów, Jolanta Zarzeka - Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów, Agnieszka Hul - Skarbnik Gminy, a także Radni Gminy Dzierżoniów oraz Katarzyna Bąba i Karolina Zielińska z Młodzieżowej Rady Gminy.

Krótka prezentacja multimedialna pokazała najważniejsze wydarzenia, w których brały udział zespoły w 2015 roku. Na uczestników spotkania czekała też prawdziwa niespodzianka. Pracownicy Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta wystąpili jako kolędnicy. Była więc śmierć na obcasach, pastuszkowie, król Herod i oczywiście anioł i diabeł.

Za wspaniałą i twórczą pracę artystyczną kierownicy zespołów odebrali z rąk wójta Marka Chmielewskiego i dyrektor Justyny Kaczorowskiej pamiątkowe dyplomy. Przy pysznym posiłku przygotowanym przez Koło Gospodyń Domowych z Mościska wszyscy chętnie połączyli swoje głosy. Dorośli i dzieci, których coraz więcej pojawia się w naszych zespołach, wymieniali doświadczenia i dzielili się swoją wiedzą. Wspólne muzykowanie staje się piękną tradycją, która łączy pokolenia.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

D.W.