Turniej unihokeja o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów

2016-01-22

Turniej unihokeja o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów

20 stycznia 2016r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej odbył się Turniej Unihokeja Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów. Gościem honorowym zawodów był Wiceprezes Polskiego Związku Unihokeja w Gdańsku Tomasz Wojciechowski.

Jego obecność była wynikiem dostrzeżenia przez Związek dużego zaangażowania naszej gminy w promocję tej dyscypliny sportu. W rozmowie z wójtem Markiem Chmielewskim wiceprezes zapewnił o wsparciu sprzętowym, jakie Polski Związek Unihokeja zapewni gminie Dzierżoniów jeszcze w tym roku.

Szczególną rolę w propagowaniu unihokeja wśród najmłodszych mieszkańców gminy odgrywa Krzysztof Twardak - nauczyciel wychowania fizycznego w Zespołach Szkolno-Przedszkolnych w Piławie Dolnej i w Ostroszowicach.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonali: dyrektor ZSP w Piławie Dolnej Małgorzata Siwiec, Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski oraz Wicestarosta Powiatu Dzierżoniowskiego Marek Piorun.

O Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów walczyło 6 drużyn: z Ostroszowic, Mościska, Grodziszcza i Piławy Dolnej.

Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

1. Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej I,
  2. Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ostroszowicach I,
  3. Szkoła Podstawowa w Grodziszczu,
  4. Szkoła Podstawowa w Mościsku,
  5. Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Ostroszowicach II,
  6. Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej II.

Składy drużyn:

Ostroszowice I: Kamila Gajda, Adrian Jaros, Sebastian Rut, Szymon Klepacki, Anna Radziewicz, Jakub Rosiak, Natalia Skupska, Wojciech Stępień, Krystian Wojciechowski.

Ostroszowice II: Szymon Wendelski, Patryk Chowański, Magdalena Połcik, Wojciech Wojewódzki, Iga Kostan, Karolina Biskup, Wiktoria Gajda, Mikołaj Łazarczyk, Maciej Bylicki.

Mościsko: Aleksander Wilk, Michał Lewandowski, Katarzyna Mucha, Wiktoria Cicha, Martyna Zielińska, Damian Gulanowski, Sylwia Ścisłowska, Kacper Krzyżak, Oskar Dudka.

Grodziszcze: Mateusz Szmyt, Przemysław Chorążkiewicz, Konrad Chorążkiewicz, Piotr Planeta, Patryk Kamior, Martyna Domagała, Kaylynn Drygas, Paulina Kanior, Piotr Król.

Piława Dolna II: Wojciech Aniołczyk, Kuba Frygies, Dawid Graczyk, Aleksandra Kozobucka, Mateusz Nowak, Kewin Drzewiecki, Kamila Taraszkiewicz, Karolina Hajdamowicz, Roksana Martynów.

Piława Dolna I: Magdalena Ślusarenko, Oliwia Break, Wiktor Chlipała, Daniel Drozdek, Grzegorz Kilarski, Marcel Masłowski, Zuzanna Żygadło.

Organizatorami turnieju były Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piławie Dolnej oraz gmina Dzierżoniów.