Organizacje pozarządowe mają swojego przedstawiciela

2016-01-22

Organizacje pozarządowe mają swojego przedstawiciela

Współpraca z III sektorem to jeden z priorytetów gminy Dzierżoniów. Aktywność gminnych organizacji i stowarzyszeń stale rośnie, a ich zasięg oddziaływania jest coraz większy. Dlatego Wójt Gminy Dzierżoniów postanowił powołać pełnomocnika ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Tę niezwykle ważną rolę będzie od teraz pełniła Monika Adamska-Tchoryk - członek stowarzyszenia "Aktywuj Młodzież", pracownik Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta oraz nauczyciel bibliotekarz w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie.

Do zadań pełnomocnika będzie należało przede wszystkim koordynowanie współpracy Wójta Gminy Dzierżoniów z organizacjami pozarządowymi, diagnozowanie potrzeb gminnych NGO, a także utrzymywanie kontaktu z przedstawicielami III sektora i wspieranie ich działań.

Serdecznie zachęcamy Państwa do kontaktu z pełnomocnikiem - telefonicznie: 509 129 809 lub e-mailowo: m-adamska@gazeta.pl.