2016-01-14

Hej kolęda, kolęda...

W pierwszych dniach stycznia w miejscowościach gminy Dzierżoniów odbywały się spotkania noworoczne połączone ze wspólnym kolędowaniem. 6 stycznia spotkali się uciechowianie, a 10 stycznia - mieszkańcy Włók.

W Uciechowie zebranych powitał prezes stowarzyszenia "Uciechów - Moja Wieś" Tomasz Włodek, który w imieniu organizatorów złożył obecnym życzenia wszelkiej pomyślności w nowym roku.

Następnie wyjątkową inscenizację przeplataną kolędami zaprezentowały uciechowskie przedszkolaki pod opieką Joanny Wieruszewskiej. Po przedszkolakach wystąpili kolędnicy ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie. Uczniów przygotowała Jadwiga Szpiech. Dzieci jak zawsze sprawiły, że wzruszenie i radość pojawiły się na wszystkich twarzach.

Występy zakończył zespół "Uciecho-Wianki", który brawurowo wykonał kolędy i pastorałki w bardzo ciekawej aranżacji.

W drugiej części spotkania kolędy śpiewali wszyscy obecni. Na instrumencie klawiszowym akompaniował im Robert Wszół, na skrzypcach - Marta Wszół, a na trąbce - Karol Wszół. Śpiew zebranych wzmocniony był przez Krystynę Wszół, Wioletę Wasilewską i Stanisława Wiśniewskiego.

Z kolei 10 stycznia podobne spotkanie noworoczne odbyło się we Włókach. We wspólnym kolędowaniu uczestniczyli Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski oraz proboszcz parafii w Kiełczynie ksiądz Stanisław Olszowy.

Zebranych powitał sołtys Marcin Pięt, który dokonał podsumowania działalności sołectwa Włóki w 2015 roku. Podziękował również mieszkańcom za ich pracę i zaangażowanie na rzecz miejscowości. W czasie spotkania wyróżniono także trzech mieszkańców Włók za ich znakomite wyniki sportowe. Gratulacje odebrali Dorota Przęzak oraz Marcin i Tomasz Staściuk.

Jedną z atrakcji spotkania był występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie. Wieczór upłynął przy wspólnym kolędowaniu, gdzie ton nadawali lokalni muzycy pod przewodnictwem Jerzego Markulaka.

Oba spotkania przebiegły w miłej i ciepłej atmosferze.

Hej kolęda, kolędaHej kolęda, kolędaHej kolęda, kolędaHej kolęda, kolędaHej kolęda, kolędaHej kolęda, kolędaHej kolęda, kolędaHej kolęda, kolędaHej kolęda, kolędaHej kolęda, kolęda