Sprzęt sportowy dla LKS ATOM Dzierżoniów

2016-01-11

Sprzęt sportowy dla LKS ATOM Dzierżoniów

5 stycznia przedstawiciele klubu kolarskiego LKS ATOM BOXMET Dzierżoniów: Jarosław Pawlaczek - prezes zarządu i Mariusz Laszkiewicz - członek zarządu odwiedzili Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego. Celem wizyty była prezentacja najnowszych osiągnięć klubu.

W ramach programu "Narodowy Projekt Rozwoju Kolarstwa - upowszechnianie sportu w szkółkach kolarskich" klubowi udało się pozyskać z Polskiego Związku Kolarskiego sprzęt sportowy na kwotę 39 450 zł.

Warunkiem przystąpienia do programu był wkład własny w wysokości 1/3 otrzymanych środków. Środki te klub uzyskał dzięki pomocy gminy Dzierżoniów oraz sponsorów prywatnych, a przede wszystkim firm: BOXMET, JOLLAK i BROEN.

Skład sprzętu sportowego jest następujący:

• 30 rowerów szosowych,
  • 15 kompletów kasków,
  • 15 kompletów strojów kolarskich.

Podczas spotkania przedstawiciele klubu zaprezentowali jeden z rowerów.

Cały sprzęt sportowy jeszcze przed rozpoczęciem sezonu kolarskiego zostanie oficjalnie przekazany szkółkom kolarskim z Mościska i Tuszyna działającym przy szkołach podstawowych.

Jarosław Pawlaczek

Sprzęt sportowy dla LKS ATOM DzierżoniówSprzęt sportowy dla LKS ATOM Dzierżoniów