Informacja dla hodowców i producentów trzody chlewnej

2015-12-29

Informacja dla hodowców i producentów trzody chlewnej

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Dzierżoniowie informuje, iż w dniach 5 i 7 stycznia 2016r. o godz. 10:00 odbędą się w siedzibie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Dzierżoniowie konsultacje z hodowcami i producentami trzody chlewnej z terenu powiatu dotyczące sytuacji epizootycznej oraz wystąpienia do Komisji Europejskiej o uznanie regionu za urzędowo wolny od choroby Aujeszky'ego u świń.

W trakcie spotkań hodowcy trzody chlewnej zostaną zapoznani z korzyściami i konsekwencjami związanymi z uznaniem regionu za urzędowo wolny od choroby Aujeszky'ego u świń i będą mieli możliwość podpisania deklaracji dotyczących złożenia wniosku lub niewyrażenia zgody na złożenie wniosku do Komisji Europejskiej.