Gmina Dzierżoniów wśród najlepszych

2015-12-22

Gmina Dzierżoniów wśród najlepszych

W piątek 18 grudnia w Grodziszczu odbyło się podsumowanie XVI Dolnośląskich Igrzysk LZS, Mieszkańców Wsi i Miast. W tegorocznej edycji igrzysk gmina Dzierżoniów zajęła 9 miejsce, wśród sklasyfikowanych 85 gmin z terenu całego Dolnego Śląska.

Sukces naszej gminy jest znaczący - rywalizacja w ramach Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi dotyczy bowiem oceny wyników wszystkich imprez sportowych w ciągu całego roku kalendarzowego. Rywalizacja odbywa się w wielu dyscyplinach - zarówno w kategoriach młodzieżowych, jak i seniorskich.

W piątkowej uroczystości uczestniczyli dolnośląscy działacze sportowi i organizatorzy sportu, a także przedstawiciele władz. Gminę Dzierżoniów reprezentował wójt Marek Chmielewski.

Zwycięzcą w klasyfikacji powiatów został powiat świdnicki, natomiast najlepsza wśród gmin była gmina Oława.

Gmina Dzierżoniów wśród najlepszychGmina Dzierżoniów wśród najlepszychGmina Dzierżoniów wśród najlepszychGmina Dzierżoniów wśród najlepszych