Coroczne spotkanie liderów z obszarów wiejskich

2015-12-10

Coroczne spotkanie liderów z obszarów wiejskich

W dniach 4-5 grudnia 2015 r. liczna reprezentacja gminy Dzierżoniów uczestniczyła w dorocznym Kongresie Odnowy Wsi. W tym roku to "energetyczne" spotkanie liderów z obszarów wiejskich odbyło się w Piechowicach, w hotelu "Las". Organizatorem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Jak co roku na kongresie podsumowano najciekawsze projekty i wydarzenia z obszaru Odnowy Wsi, ale także zaprezentowano innowacyjne propozycje z terenu Polski. Wójt gminy Lubaczów (woj. podkarpackie) przedstawił projekt pn. "Kresowa Osada w Baszni Małej", który dotyczył pomysłu na rozwój turystyczny wsi i gminy. Natomiast Krzysztof Margol z Fundacji NIDA zaprezentował jak kreować produkt turystyczny we wsiach tematycznych. Na kongresie, jak co roku, o swoich osiągnięciach mówili laureaci konkursu "Najpiękniejsza Wieś Dolnośląska". Wśród nich byli także Państwo Małgorzata i Piotr Zabuscy z Ostroszowic, którzy przybliżyli uczestnikom swoje Gospodarstwo Agroturystyczne "Wyspa Koni".

Kongres Odnowy Wsi jest zawsze okazją do spotkania się i wymiany doświadczeń pomiędzy najaktywniejszymi mieszkańcami dolnośląskiej wsi. Jest też inspiracją do realizacji kolejnych ciekawych, oddolnych inicjatyw.