Dyskutowali o aktualnej sytuacji polskiej wsi

2015-11-26

Dyskutowali o aktualnej sytuacji polskiej wsi

24 listopada w Austerii Niemczańskiej odbyło się spotkanie Rad Powiatowych Dolnośląskiej Izby Rolniczej Powiatu Kłodzkiego, Ząbkowickiego, Dzierżoniowskiego, Świdnickiego i Wałbrzyskiego. Głównymi tematami dyskusji były nowe regulacje prawne oraz aktualna sytuacja rolników.

W spotkaniu uczestniczyła delegacja naszej gminy: Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, sołtys Dobrocina Grażyna Ziernik, sołtys Owiesna Joanna Pestkowska oraz delegaci gminy Dzierżoniów do Rady Powiatowej DIR w powiecie dzierżoniowskim Krzysztof Ostrowski i Michał Stępień.

Spotkanie otworzyli Grzegorz Kosowski - Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza oraz Wiktor Skotnicki - Przewodniczący Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej w Ząbkowicach Śląskich.

W dalszej części Krzysztof Bieganowski - zastępca kierownika SZGZ w Świdnicy przybliżył zebranym zasady przeprowadzania przetargów ograniczonych ofert pisemnych na sprzedaż i dzierżawę nieruchomości rolnych pochodzących z Zasobu WRSP.

Z kolei o nowych regulacjach prawnych w ubezpieczeniu społecznym rolników opowiedziała Katarzyna Juruś, kierownik Placówki Terenowej KRUS w Ząbkowicach Śląskich.

Panie sołtys Grażyna Ziernik i Joanna Pestkowska odebrały z rąk Prezesa DIR Leszka Grali oraz Przewodniczącej Rady Powiatowej DIR Powiatu Dzierżoniowskiego Grażyny Sadowskiej gratulacje w związku z nadaniem Odznaki Dolnośląskiej Izby Rolniczej "Zasłużony dla samorządu rolniczego". Odznaczenie to zostało im przyznane za wieloletnią pracę na rzecz wsi i rolnictwa oraz wkład w rozwój dolnośląskiego samorządu rolniczego.

Serdecznie gratulujemy.

Dyskutowali o aktualnej sytuacji polskiej wsiDyskutowali o aktualnej sytuacji polskiej wsiDyskutowali o aktualnej sytuacji polskiej wsi