2015-11-25

Zespół muzyczny "Uciecho-Wianki" zaśpiewał w Operze Wrocławskiej

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego jest organizatorem Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska, który od 8 lat odbywa się w Operze Wrocławskiej. Tegoroczna edycja odbyła się 10 i 11 listopada. Na scenie operowej wystąpiły 33 zespoły ludowe, prezentujące wielokulturowy dorobek artystyczny naszego regionu, a wśród nich zespół muzyczny "Uciecho-Wianki" z naszej gminy.

Udział w Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska to wielkie wyróżnienie, a zarazem podziękowanie dla zespołów ludowych za ich ciężką pracę i kultywowanie tradycji. Jest to również uczta dla publiczności, wśród której obecny był wójt gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski.

"Uciecho-Wiankom" serdecznie gratulujemy!

Zespół muzyczny 'Uciecho-Wianki' zaśpiewał w Operze Wrocławskiej (fot. Jerzy Kulka)Zespół muzyczny 'Uciecho-Wianki' zaśpiewał w Operze Wrocławskiej (fot. Jerzy Kulka)Zespół muzyczny 'Uciecho-Wianki' zaśpiewał w Operze Wrocławskiej (fot. Jerzy Kulka)Zespół muzyczny 'Uciecho-Wianki' zaśpiewał w Operze Wrocławskiej (fot. Jerzy Kulka)Zespół muzyczny 'Uciecho-Wianki' zaśpiewał w Operze Wrocławskiej (fot. Jerzy Kulka)