Pierwsze posiedzenie Gminnej Rady Pożytku

2015-11-17

Pierwsze posiedzenie Gminnej Rady Pożytku

Gminna Rada Działalności Pożytku Publicznego oficjalnie rozpoczęła swoją działalność. W poniedziałek 16 listopada w Urzędzie Gminy Dzierżoniów odbyło się pierwsze, uroczyste posiedzenie Rady.

Inauguracyjne obrady otworzył Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, który powitał zebranych i oficjalnie zaprezentował skład nowo powołanej Rady.

Z kolei Zastępca Wójta Jolanta Zarzeka przybliżyła historię współpracy gminnych organizacji pozarządowych, a także opowiedziała o pracach nad powstaniem pierwszej Rady Działalności Pożytku Publicznego w naszej gminie.

Rada wybrała również swoje prezydium. Przewodniczącym GRDPP został Tomasz Włodek, jego zastępcą - Edyta Mulka-Gonera, a sekretarzem - Marta Bąba.

Następnie radni dyskutowali o projekcie "Programu współpracy gminy Dzierżoniów z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami w roku 2016". Uchwałę w sprawie pozytywnego zaopiniowania "Programu..." Rada przyjęła jednogłośnie, zwracając jednocześnie szczególną uwagę na konieczność intensyfikacji działań związanych z aktywizacją oraz włączeniem dzieci i młodzieży w życie społeczne.

Radni poruszyli również takie kwestie jak standardy działania, plan pracy i regulamin GRDPP. Rozmawiali też o zbliżającym się spotkaniu integracyjnym organizacji pozarządowych gminy Dzierżoniów.

Kolejne posiedzenie Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego zaplanowano na połowę grudnia.

Pierwsze posiedzenie Gminnej Rady PożytkuPierwsze posiedzenie Gminnej Rady Pożytku