Mieszkańcy oceniali Lokalną Strategię Rozwoju

2015-11-16

Mieszkańcy oceniali Lokalną Strategię Rozwoju

W niedzielę 15 listopada w Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów z/s Mościsku odbyło się kolejne spotkanie konsultacyjne dotyczące prezentacji projektu Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) w obszarze funkcjonowania Lokalnej Grupy Działania Ślężanie. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele społeczności lokalnej oraz organizacji pozarządowych z terenu gminy Dzierżoniów.

LGD "Ślężanie" prowadzi intensywne prace nad powstaniem nowej Lokalnej Strategii Rozwoju już od kilku miesięcy. Dokument ten wyznacza kierunki działania w kolejnym okresie programowania na lata 2014-2020. Dzięki współpracy z mieszkańcami powstająca strategia będzie odzwierciedlała potrzeby jak największej części społeczności lokalnej naszego regionu.

Na kolejnym spotkaniu konsultacyjnym analizie poddano opisane w strategii silne i słabe strony obszaru, cele LSR oraz jej budżet. Dyskutowano także na temat kryteriów oceny wniosków o dofinansowanie projektów. O wsparcie finansowe w nowym okresie programowania będą mogli się ubiegać m.in. przedsiębiorcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Pierwszy nabór wniosków w ramach realizacji nowej Strategii planowany jest w III lub IV kwartale 2016 r.

Mieszkańcy oceniali Lokalną Strategię RozwojuMieszkańcy oceniali Lokalną Strategię Rozwoju