Warsztaty taneczne dla uczniów z gminy Dzierżoniów

2015-11-04

Warsztaty taneczne dla uczniów z gminy Dzierżoniów

Gmina Dzierżoniów otrzymała dofinansowanie z budżetu województwa dolnośląskiego na realizację programu zajęć tanecznych dla dzieci i młodzieży pn. "Dolnośląskie Stokrotki".

Uczestniczący w projekcie uczniowie ze szkół z terenu naszej gminy wezmą udział w warsztatach tańca nowoczesnego i ludowego.

Program "Dolnośląskie Stokrotki z gminy Dzierżoniów" zakłada stworzenie dwóch grup tanecznych, których członkami będą uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuszynie i Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie.

Jednym z najważniejszych elementów zadania będzie przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów tanecznych. Zajęcia będą polegały na nauce tańca od podstaw - tak aby projekt mógł objąć także tych uczniów, którzy do tej pory nie mieli żadnej styczności z tańcem.

Najmłodsi uczniowie - przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Tuszynie - nauczą się tańca ludowego oraz elementów tańca klasycznego. Z kolei gimnazjaliści wezmą udział w warsztatach tańca nowoczesnego. Każda z grup będzie trenowała pod okiem instruktora. Dla wszystkich uczestników zostaną również zakupione profesjonalne stroje taneczne.

Obie grupy będą prowadziły działalność także po zakończeniu projektu. Całkowita wartość zadania wynosi 12060 zł, z czego dofinansowanie z budżetu województwa dolnośląskiego to 4000 zł. Reszta wydatków zostanie pokryta z budżetu gminy Dzierżoniów.

Dolny Śląsk