2015-10-22

Jesienne spotkania seniorów

Z okazji przypadających w październiku obchodów Europejskiego Dnia Seniora oraz Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w miejscowościach gminy Dzierżoniów odbyły się kolejne już jesienne spotkania seniorów. Sołeckie Dni Seniora zorganizowali mieszkańcy Uciechowa, Jodłownika i Roztocznika.

11 października na zaproszenie sołtys Elżbiety Filipek i prezesa stowarzyszenia "Uciechów - Moja Wieś" Tomasza Włodka do sali Centrum Kulturalno-Sportowego licznie przybyli najstarsi mieszkańcy Uciechowa. Bogaty program artystyczny przygotowali młodzi piosenkarze ze Spółdzielczego Centrum Kultury w Bielawie, uciechowskie przedszkolaki, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie oraz zespół "Uciecho-Wianki". Seniorzy otrzymali również prezenty w postaci własnoręcznie zrobionych przez dzieci breloczków do kluczy.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Jesienne uciechy". Projekt ten jest od 2010 r. realizowany przez stowarzyszenie "Uciechów - Moja Wieś". Organizacja pozyskuje na ten cel dotację ze środków budżetu gminy Dzierżoniów w ramach konkursu na realizację zadań publicznych.

Kolejny Dzień Seniora zorganizowali 17 października mieszkańcy Jodłownika. Na najstarszych mieszkańców czekał poczęstunek przygotowany przez sołtysa Wojciecha Świtalskiego oraz Radę Sołecką. Seniorzy otrzymali również upominki. Wspólna zabawa trwała późnych godzin wieczornych.

Z kolei 18 października spotkanie pod hasłem "Złota jesień seniora" zorganizowały Stowarzyszenie "Roztocznik - Wspólna Przyszłość" oraz Biblioteka Publiczna w Roztoczniku. Uroczystość uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca Górali Czadeckich "Pojana" z Piławy Dolnej. Swój program artystyczny zaprezentowała miejscowa młodzież, było też wspólne śpiewanie pieśni ze śpiewnika przygotowanego przez członków stowarzyszenia z Roztocznika.

Serdecznie dziękujemy społeczności lokalnej za poświęcony czas, bezinteresowność i wielkie zaangażowanie w działalność na rzecz najstarszych mieszkańców naszej gminy.