O wyzwaniach i priorytetach Młodzieżowej Rady Gminy

2015-10-07

O wyzwaniach i priorytetach Młodzieżowej Rady Gminy

Kandydaci na członków Młodzieżowej Rady Gminy Dzierżoniów spotkali się w poniedziałek 5 października na trzecim z cyklu warsztatów edukacyjno-integracyjnych. Tym razem młodzi mieszkańcy dyskutowali o priorytetach i wyzwaniach przyszłej Rady.

Spotkanie poprowadzili koordynatorzy projektu - Monika Adamska i Damian Drozdowski ze Stowarzyszenia "Aktywuj Młodzież".

Uczestnicy warsztatu rozmawiali także o swoich oczekiwaniach oraz o obawach związanych z pełnieniem funkcji radnego. Spisali również "Kontrakt Młodzieżowej Rady Gminy", który będzie swoistym dekalogiem dla przyszłych radnych.

Kolejne warsztaty już w przyszły poniedziałek.

Projekt "Stąd jestem. Tu mieszkam. Tu chcę żyć", którego koordynatorem jest stowarzyszenie "Aktywuj Młodzież" z Mościska realizowany jest w ramach zadania publicznego "Wsparcie dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez wzmocnienie postaw obywatelskich wśród młodzieży z terenu Dolnego Śląska". Wysokość przyznanej dotacji z budżetu Województwa Dolnośląskiego wynosi 11 000 zł.