2015-08-11

Mieszkańcy pracują - Książnica pięknieje

Zakończono roboty budowlane przy utwardzeniu placu na terenie "Parku wiejskiego z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną" w Książnicy. W prace aktywnie włączyli się również mieszkańcy miejscowości.

Utwardzony plac będzie wykorzystywany m.in. jako miejsca postojowe, ale także jako miejsce zabaw czy teren wystawienniczy.

Materiały budowlane niezbędne do przeprowadzenia robót zakupiła gmina Dzierżoniów. Na zakup materiałów otrzymaliśmy 50% dofinansowania z regionalnego programu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi" w ramach projektu "Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w celu podniesienia atrakcyjności miejsc rekreacji we wsiach Dobrocin, Mościsko, Książnica i Uciechów".

Prace budowlane wykonane zostały przez pracowników gminy zatrudnionych w ramach robót publicznych. Inwestycja nie udałaby się jednak bez zaangażowania mieszkańców Książnicy, którzy samodzielnie wykonali roboty ziemne.

Inwestycja to nie pierwszy przykład dobrej współpracy gminy i mieszkańców. Dzięki temu już po raz kolejny wspólnymi siłami udało się zrealizować zadanie przynoszące korzyści całej społeczności.