2007-02-02

Dzień Babci i Dziadka w Tuszynie

Wiwat babcia i dziadek! Pod takim hasłem Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie obchodziła Dzień Babci i Dziadka zorganizowany 24 stycznia 2007 roku.

Liczna widownia zgromadziła się o godz. 10.00, aby bacznie przyglądać się występom swoich ukochanych wnuków. Program artystyczny w wykonaniu zerówki oraz klas I-III obfitował w wiele atrakcyjnych punktów. Widzowie nagrodzili aplauzem występ przedszkolaków, które zaprezentowały składankę słowno-wokalno-taneczną zakończoną scenką przedstawiającą pieczenie ciasta przez babcię i dziadka.

Program zawierał też zimowe wierszyki, zachęcające dziadków do wesołej zabawy śnieżkami, rytmiczne piosenki, przypominające o trwającym karnawale, a także żartobliwe rymowanki, wprawiające wszystkich w dobry humor. Na uwagę zasługują popisy taneczne samodzielnie przygotowane przez dziewczęta z klasy III oraz gościnne występy tancerek z kl. V. Finałowym punktem części artystycznej było przedstawienie traktujące o nowoczesnych wnukach i tradycyjnych dziadkach, obfitujące w komiczne sytuacje. Sceny zaprezentowane przez uczniów kl. II rozbawiły widownię do łez.

Druga część uroczystego dnia upłynęła na miłych rozmowach przy kawie, herbatce i pysznym cieście, przygotowanym tradycyjnie przez mamy uczniów. W uroczystości uczestniczyli specjalni goście: Józef Idzi - kierownik Zakładu Obsługi Szkół i Przedszkoli Samorządowych, Grażyna Pięt - sołtys wsi Włóki i radna gminy Dzierżoniów, Helena Czerwonka - sołtys wsi Książnica oraz przedstawiciele Rady Rodziców - Elżbieta Tokarska i Dorota Wojciechowska.

Elżbieta Sakowicz