Strona główna

Karta Dużej Rodziny dla mieszkańców gminy Dzierżoniów!

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2015-07-28

Karta Dużej Rodziny dla mieszkańców gminy Dzierżoniów!

aktualności Gmina Dzierżoniów

Od 20 lipca 2015 roku w naszej gminie funkcjonuje Karta Dużej Rodziny Gminy Dzierżoniów. Dzięki programowi duże rodziny mieszkające na terenie gminy będą mogły skorzystać z szeregu nowych lokalnych zniżek.

W wielu miejscowościach w całym kraju działają już lokalne Karty Dużych Rodzin. Podobnie jak karta ogólnopolska oferują system dodatkowych uprawnień. Ich posiadacze mogą korzystać z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej. Teraz podobne przywileje będą przysługiwały także rodzinom wielodzietnym z terenu gminy Dzierżoniów.

Umożliwia to Uchwała, którą 25 czerwca 2015 roku przyjęła Rada Gminy Dzierżoniów.

Kto skorzysta z ulg? Program skierowany jest do członków rodzin wielodzietnych, zameldowanych i zamieszkujących pod wspólnym adresem w gminie Dzierżoniów. Za rodzinę wielodzietną uznaje się: rodzinę wspólnie zameldowaną lub zamieszkującą na terenie gminy (także rodzinę zastępczą), składającą się z rodziców (lub jednego rodzica), mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, z wyłączeniem dzieci w wieku od 18 do 24 roku życia jednocześnie uczących się i zatrudnionych na podstawie umowy o pracę.

Warunkiem uzyskania przywilejów wynikających z posiadania Karty Dużej Rodziny Gminy Dzierżoniów jest złożenie odpowiedniego wniosku i oświadczenia w Ośrodku Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów ul. Piastowska 1, pok. 113 (na parterze budynku).

W dalszym ciągu zainteresowane firmy i instytucje mogą wziąć udział w projekcie poprzez wprowadzenie systemu zniżek bądź ulg dla posiadaczy Karty.

Do współpracy zapraszamy wszystkie chętne podmioty. Nie ma znaczenia rodzaj działalności ani wielkość przedsiębiorstwa. Warunkiem udziału jest zapewnienie zniżek lub dodatkowych uprawnień dla mieszkających na terenie gminy Dzierżoniów rodzin, będących posiadaczami Karty.

Korzyści dla firm i instytucji z włączenia się do programu:

  • możliwość posługiwania się znakiem "Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny Gminy Dzierżoniów",
  • współtworzenie samorządowego programu skierowanego do dużych rodzin,
  • zwiększenie rozpoznawalności i zainteresowania ofertą firmy lub instytucji.

Jak zgłosić swoją firmę do programu?

KROK 1 - pobierz formularz dla firm dostępny na stronie internetowej Urzędu Gminy Dzierżoniów lub w siedzibie OPS Gminy Dzierżoniów ul. Piastowska 1, pok. 113 (na parterze budynku)

KROK 2 - wypełnij go

KROK 3 - wyślij e-mailem na adres : ops@ug.dzierzoniow.pl lub dostarcz do siedziby OPS Gminy Dzierżoniów

Program finansowany jest ze środków budżetu gminy Dzierżoniów.

W załączeniu lista instytucji, w których będzie można skorzystać z Karty Dużej Rodziny Gminy Dzierżoniów, a także wniosek o wydanie karty wraz z oświadczeniem oraz formularz dla przedsiębiorców zainteresowanych przystąpieniem do programu. Wszystkie dokumenty można również odebrać osobiście w siedzibie OPS Gminy Dzierżoniów.

Dokumenty do pobrania:

powrót do poprzedniej strony