Inicjatywy z gminy Dzierżoniów z szansą na kolejny sukces

2015-07-24

Inicjatywy z gminy Dzierżoniów z szansą na kolejny sukces

Od 2009 roku gmina Dzierżoniów bierze udział w organizowanym przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska". Inicjatywy i przedsięwzięcia naszych mieszkańców były już wielokrotnie nagradzane. W tegorocznej edycji mamy szansę na odniesienie kolejnych sukcesów.

W tym roku do konkursu zgłoszono:

• w kategorii "Najpiękniejsza Zagroda" - Gospodarstwo Agroturystyczne "Wyspa Koni" w Ostroszowicach, którego właścicielami są Małgorzata i Piotr Zabuscy
  • w kategorii "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi" - Słoneczną Przystań w Jędrzejowicach.

22 lipca komisja konkursowa przebywała na terenie naszej gminy w celu oceny zgłoszonych przedsięwzięć. W skład komisji wchodzą przedstawiciele: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa rolniczego, Dolnośląskiej Izby Rolniczej i Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Mieszkańcy Ostroszowic i Jędrzęjowic zaprezentowali się komisji z jak najlepszej strony i wykazali się wielką gościnnością. Opowiedzieli też o historii, specyfice i wartości swoich projektów.

Teraz z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

W poprzednich latach doceniono już inne inicjatywy mieszkańców gminy Dzierżoniów:

• Mościsko - Najpiękniejsza Wieś Dolnośląska 2009 (I miejsce),
  • "Święto Niezapominajki" - Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi w 2009 r. (I miejsce),
  • "Placyk tanecznych uciech" w Uciechowie - Najlepszy start w odnowie wsi w 2010 r. (II miejsce),
  • "Klub Integracji Międzypokoleniowej" w Piławie Dolnej - Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi w 2012 r. (III miejsce),
  • Gospodarstwo agroturystyczne "Różane Wzgórze" - Najpiękniejsza zagroda w 2013 r. (III miejsce),
  • Gospodarstwo Agroturystyczne "Marianówek" Sylwii i Krzysztofa Ostrowskich - Najpiękniejsza zagroda w 2014 r. (I miejsce),
  • "Staw pod Złotą Rybką - Duma Mościska" - Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi w 2014 r. (III miejsce).

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy uczestniczyli w przygotowaniu i prezentacji zgłoszonych inicjatyw.