Podsumowanie konkursu "Bezpieczne gospodarstwo rolne"

2015-07-23

Podsumowanie konkursu "Bezpieczne gospodarstwo rolne"

Zakończono XIII edycję Ogólnopolskiego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" - etap regionalny. Do konkursu na terenie działania PT KRUS w Wałbrzychu, Bystrzycy Kłodzkiej, Świdnicy oraz Ząbkowic Śląskich w 2015 roku przystąpiło 15 rolników, którzy dokonali na terenie swoich gospodarstw różnego rodzaju usprawnień i inwestycji poprawiających bezpieczeństwo pracy.

Spośród nich komisja, której przewodniczył Kierownik PT KRUS w Wałbrzychu, Przemysław Grzybowski, przeprowadziła ocenę gospodarstw pod względem bezpieczeństwa i higieny pracy, profilaktyki przeciwpożarowej oraz ich estetyki. Oceniane były takie elementy środowiska pracy rolnika jak: podwórze, budynki gospodarcze, ciągniki rolnicze, maszyny rolnicze, pilarki tarczowe, obsługa zwierząt, estetyka gospodarstw.

Zwycięzcami konkursu na etapie regionalnym zostali: Wiesław i Bogumił Wieszewscy z miejscowości Stawiska (gmina Strzegom I miejsce), Marta i Piotr Gancarczyk z miejscowości Witoszów Dolny (gmina Świdnica II miejsce) oraz Krzysztof Ostrowski z miejscowości Marianówek (gmina Dzierżoniów III miejsce).

W dniu 08.07.2015r. w siedzibie PT KRUS w Wałbrzychu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, podczas którego zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Państwową Inspekcję Pracy, Dyrektora Banku Zachodniego WBK w Wałbrzychu, Dolnośląską Izbę Rolniczą, Gminę Kłodzko, Stoszowice, Starostę Ząbkowickiego, Gminę Dzierżoniów, Pieszyce, Bystrzyca Kłodzka, Czarny Bór, Nowa Ruda, Świdnica, Międzylesie, Walim, Strzegom, Starostę Wałbrzyskiego oraz Dyrektor Kaufland Polska w Wałbrzychu. Honorowy Patronat etapu regionalnego konkursu objął Starosta Wałbrzyski, Pan Jacek Cichura.

Laureatom konkursu gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim.

Inspektor PT KRUS w Wałbrzychu
Ewa Balázs de Borbátviz

Podsumowanie konkursu Bezpieczne gospodarstwo rolnePodsumowanie konkursu Bezpieczne gospodarstwo rolne