2015-07-15

Narada sołtysów

Przygotowania do organizacji dożynek gminnych w Roztoczniku były głównym tematem comiesięcznej narady sołtysów z terenu gminy Dzierżoniów. Spotkanie odbyło się we wtorek 14 lipca w Sali Narad Urzędu Gminy. Uczestniczyła w nim również Jolanta Zarzeka, Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów.

W czasie zebrania, oprócz tematu dożynek, poruszona została także kwestia obowiązkowych ubezpieczeniach rolników. Uczestnicy narady omówili też wizyty studyjne, w których w ostatnich tygodniach wzięli udział.

Kolejnym istotnym punktem obrad były "sprawy różne". W tej części sołtysi dyskutowali m.in. o Gminnej Karcie Dużej Rodziny, zasadach konkursu "Sołectw@ w sieci", a także o zbliżającej się konferencji podsumowującej projekt pn. "Partnerstwo JST Ziemi Dzierżoniowskiej - wspólnie w stronę zrównoważonego rozwoju".

Narada sołtysów