2015-07-02

Maciejowe zaklinanie deszczu

"Nie lej dyscu, nie lej, bo cię tu nie trzeba. Obejdź góry lasy, obejdź lasy góry, obejdź lasy góry, nawróć się do nieba" - nucili 27 czerwca wszyscy uczestnicy "Maciejowego Śpiewania", zaklinając pogodę. Pomimo niesprzyjającej aury Ostroszowice przywitały jednak gości śpiewająco.

Jolanta Zarzeka, z-ca Wójta Gminy Dzierżoniów uroczyście otworzyła Ostroszowicki Piknik przy Maciejowym Śpiewaniu. Na wspólną biesiadę i muzykowanie stawiło się dziewięć zespołów m.in. z Przedborowej, Woliborza, Stolca i Dzikowca.

Kolorowe prezentacje na scenie odganiały deszczowe chmury i poprawiały humory. Pomagał w tym również pyszny poczęstunek czekający na członków wszystkich zespołów. Sporym powodzeniem cieszyła się specjalna zabawa, która przysporzyła radości zarówno dzieciom jak i dorosłym. Główna nagroda, czyli piękny żółty rower górski, był ogromną niespodzianką i powodem do radości. Tym bardziej, że okres wakacyjny właśnie się rozpoczął.

Każdy występujący na scenie zespół otrzymał pamiątkową statuetkę i dyplom.

Organizatorami tegorocznych spotkań muzycznych byli: sołtys i Rada Sołecka Ostroszowic, Zespół Macieje, Koło Gospodyń Wiejskich z Ostroszowic oraz Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów z siedzibą w Mościsku.

D.W.

Maciejowe zaklinanie deszczuMaciejowe zaklinanie deszczuMaciejowe zaklinanie deszczu