2015-07-01

Sztandar dla OSP w Mościsku

W niedzielę 28 czerwca odbyła się uroczystość wręczenia Sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej w Mościsku. Sztandar został ufundowany przez społeczność lokalną jako wyraz najwyższego uznania zasług, ofiarności i bohaterstwa strażaków.

Ceremonię przekazania Sztandaru uświetnili swoją obecnością: Teresa Świło - Poseł na Sejm RP, Stanisław Jurcewicz - Senator RP, Zbigniew Szczygieł - Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Grzegorz Powązka - Przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów, Marek Chmielewski - Wójt Gminy Dzierżoniów, Marek Hajduk - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie, Wacław Dziendziel - prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Krzysztof Kot - Komendant Gminny ZOSP RP w Dzierżoniowie, a także mieszkańcy gminy i fundatorzy Sztandaru.

Uroczystości rozpoczęła msza św. w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Mościsku, w czasie której dokonano poświęcenia Sztandaru. Następnie goście przemaszerowali na plac przy Centrum Biblioteczno-Kulturalnym, gdzie zgodnie z ceremoniałem nastąpiło przekazanie Sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej w Mościsku.

Fundatorzy Sztandaru zostali również zaproszeni do symbolicznego wbicia gwoździ w drzewiec oraz do wpisania się do księgi pamiątkowej.

Piękną oprawę uroczystości zapewniły występy Orkiestry Strażackiej OSP oraz Orkiestry Dętej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Strażacy z OSP w Mościsku zorganizowali także specjalny pokaz ratownictwa technicznego.