2015-06-26

X Sesja Rady Gminy Dzierżoniów

Działalność kulturalna na terenie gminy była tematem przewodnim X Sesji Rady Gminy Dzierżoniów. Obrady odbyły się w czwartek 25 czerwca w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Mościsku.

W pierwszej części posiedzenia radni wysłuchali wystąpienia Moniki Adamskiej, p.o. dyrektora Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów. W swojej prezentacji opowiedziała ona o pracy instytucji w roku 2014 oraz przybliżyła radnym zakres działań podejmowanych przez bibliotekę w sferze kultury.

Następnie radni przyjęli uchwały w sprawach:

• przyjęcia sprawozdania finansowego Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów za rok 2014
  • wprowadzenia samorządowego programu działań na rzecz rodzin wielodzietnych pod nazwą "Karta Dużej Rodziny Gminy Dzierżoniów"
  • przedłużenia taryfy za zbiorowe odprowadzanie ścieków
  • określenia trybu powoływania członków oraz organizacji i trybu działania Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego
  • przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Dzierżoniów w 2015 r.
  • zbycia nieruchomości stanowiącej własność gminy Dzierżoniów - obręb Piława Dolna
  • powołania zespołu ds. zaopiniowania kandydatów na ławników do sądów powszechnych na kadencję 2016-2019
  • zmian w budżecie gminy Dzierżoniów na rok 2015
  • zmiany uchwały Nr V/40/15 Rady Gminy Dzierżoniów z dnia 26 lutego 2015 r. w sprawie poboru podatków od osób fizycznych: rolnego, od nieruchomości i leśnego oraz określania inkasentów i wysokości wynagrodzenia za inkaso
  • utworzenia odrębnego obwodu głosowania w referendum ogólnokrajowym
  • przyznania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków zgodnie z opinią Komisji ds. Budżetu i Finansów

Sesję tradycyjnie zakończyły informacje Wójta Gminy Dzierżoniów o realizacji uchwał i wydanych zarządzeniach oraz interpelacje i zapytania radnych.

X Sesja Rady Gminy DzierżoniówX Sesja Rady Gminy Dzierżoniów