2015-06-15

Rodzinne święto we Włókach

Rodzinne Grand Prix, zabawy strażackie, malowanie twarzy i występy lokalnych artystów - to tylko część atrakcji, jakie czekały na uczestników XI Pikniku Rodzinnego we Włókach. Słoneczne niedzielne popołudnie sprawiło, że mieszkańcy gminy Dzierżoniów i okolicznych miejscowości na piknik przybyli całymi rodzinami.

Organizatorzy zadbali o różnorodność rozrywek. Przez cały czas trwania imprezy do dyspozycji najmłodszych były dmuchane zamki, basen z kulkami i mechaniczny byk. Goście korzystali również z bogato zaopatrzonych stoisk gastronomicznych przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich "Niezapominajki" z Włók oraz Radę Sołecką wsi Włóki. Podczas pikniku mieszkańcy mogli ponadto zasięgnąć bezpłatnej porady prawnej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też pokazy modeli samolotów przygotowane przez pracownię modelarską ze Stronia Śląskiego.

Z wizytą przyjechali strażacy z OSP Roztocznik oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie. Uczestnicy pikniku mogli założyć strój strażaka, obejrzeć wóz bojowy czy posiedzieć na policyjnym motocyklu. Swoje umiejętności zaprezentowali także karatecy z Klubu Karate Kyokushin z Dzierżoniowa, wykazując się imponującą sprawnością i gibkością.

W ramach pikniku odbyło się również sportowe Grand Prix przygotowane przez państwa Elwirę i Dariusza Sobolewskich. Po zaciętej rywalizacji puchar i tytuł "Super Rodziny" zdobyła rodzina państwa Biernackich. Z kolei uczniowie zmierzyli się w Ognistym Turnieju Szkół Gminy Dzierżoniów - I miejsce w zawodach zajęła drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku.

Na piknikowej scenie wystąpili młodzi artyści z gminnych placówek oświatowych - wszyscy wykazali się wielkim talentem wokalnym i tanecznym. Wyjątkowy rodzinny koncert przygotowali również państwo Wszół z Uciechowa. Uczestnicy pikniku mogli także posłuchać znanych i lubianych utworów w aranżacji Miejskiej Orkiestry Dętej z Dzierżoniowa.

Piknikowe popołudnie zakończyła zabawa pod gołym niebem - jej muzyczną oprawę zapewnili pracownicy Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów z siedzibą w Mościsku.

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację imprezy i czuwającym nad jej bezpiecznym przebiegiem serdecznie dziękujemy.