Strona główna

Wybory do izb rolniczych rozstrzygnięte

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2015-06-02

Wybory do izb rolniczych rozstrzygnięte

aktualności Gmina Dzierżoniów

W niedzielę 31 maja o 18:00 zakończyły się wybory do izb rolniczych. Rolnicy wybierali swój samorząd już po raz piąty.

Dobiegła końca kolejna, czwarta kadencja odrodzonego samorządu rolniczego. W związku z tym, na podstawie art. 25 ust.1 ustawy z dnia 14 grudnia 1995 roku o izbach rolniczych (tekst jednolity Dz. U. 2014 poz. 1079) Krajowa Rada Izb Rolniczych zarządziła przeprowadzenie w całym kraju, w dniu 31 maja 2015 roku, wyborów do rad powiatowych izb rolniczych.

Okręgowa Komisja Wyborcza w Dzierżoniowie zarejestrowała następujących kandydatów na członków do Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej w powiecie dzierżoniowskim z rejonu gminy Dzierżoniów:

  • Grzegorz Najdek, zam. Piława Dolna,
  • Krzysztof Ostrowski, zam. Marianówek,
  • Michał Stępień, zam. Owiesno.

W niedzielę 31 maja 2015 r. głosować mógł każdy, kto płaci podatek rolny. Frekwencja była większa niż w ubiegłej kadencji, wyniosła jednak tylko 4,83%. W wyniku głosowania delegatami gminy Dzierżoniów do Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej w powiecie dzierżoniowskim zostali Michał Stępień oraz Krzysztof Ostrowski.

Wybrani delegaci wejdą w skład rady powiatowej, która na swym pierwszym posiedzeniu wybierze przewodniczącego i delegata. Osoby te wejdą w skład nowego walnego zgromadzenia izby wojewódzkiej.

Kadencja izb trwa cztery lata. Na ich działalność przeznaczane jest 2 proc. podatku rolnego - ponad 32 mln zł rocznie.

powrót do poprzedniej strony