2015-05-18

Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich - edycja VIII

W ramach ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" w piątek 15 maja w Książnicy już po raz ósmy odbyła się impreza profilaktyczno-sportowa pn. "Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich". Wydarzeniu patronowali Przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów Grzegorz Powązka oraz Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski.

Jak co roku impreza odbywała się dwutorowo. Uczniowie gminnych szkół podstawowych oraz występująca gościnnie reprezentacja Szkoły Podstawowej z Grodziszcza na placu sportowo-rekreacyjnym w Książnicy rywalizowali w IV Drużynowym Wieloboju Lekkoatletycznym o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Dzierżoniów. Gimnazjaliści zmierzyli się z kolei w VIII Rajdzie Turystycznym o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów prowadzącym ścieżką edukacyjno-przyrodniczą po Wzgórzach Kiełczyńskich.

Uczestników rajdu powitała Jolanta Zarzeka, Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów. W czasie tej wyjątkowej wędrówki leśniczy Nadleśnictwa Miękinia Krzysztof Szydłowski opowiedział gimnazjalistom z Sobótki, Łagiewnik i Dzierżoniowa o różnorodności i bogactwie roślinności Ślężańskiego Parku Krajobrazowego wpisanego do sieci NATURA 2000. Natomiast ksiądz proboszcz Stanisław Olszowy przybliżył gimnazjalistom historię Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Kiełczynie. Po przejściu trasy uczestnicy wycieczki rozwiązywali testy ze znajomości historii naszej ziemi, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz wiedzy przyrodniczo-ekologicznej.

Po zaciętej rywalizacji I miejsce i Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Dzierżoniów w IV Drużynowym Wieloboju Lekkoatletycznym Szkół Podstawowych zdobyła drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach. II miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej, III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie, a IV - drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku. V miejsce przypadło natomiast Szkole Podstawowej w Grodziszczu.

VIII Rajd Turystyczny o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów wygrała drużyna "Sobótczanie" z Gimnazjum im. Piotra Włostowica w Sobótce. Pozostałe drużyny, tj. "Sobótczanki" z Gimnazjum w Sobótce, "Drużyna spod Kiełczyna" z Gimnazjum Gminnego im. ks. Jana Melca w Dzierżoniowie oraz "Piastki" z Gimnazjum w Łagiewnikach, decyzją jury, uplasowały się na II miejscu.

Uroczystej dekoracji uczestników dokonali Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski oraz Przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów Grzegorz Powązka.

Serdecznie dziękujemy księdzu Stanisławowi Olszowemu, leśniczemu Krzysztofowi Szydłowskiemu, sędziom zawodów, opiekunom drużyn oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie imprezy.

Zapraszamy już za rok!