2015-05-11

Zaczarowany ogród

Tuż obok Niemczy, w malowniczej kotlinie, na północnych stokach Wzgórz Dębowych, położone jest Arboretum w Wojsławicach. "To zaczarowane miejsce" - mawiają odwiedzające je po raz pierwszy osoby i wracają tam nie raz z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi.

W ogrodzie, pośród wspaniałych drzew i krzewów, można odpocząć i posłuchać śpiewu ptaków. W 2011 roku kolekcje z rodzajów Rhododendron, Hemerocallis i Buxu uzyskały status Polskich Kolekcji Narodowych. Dwa lata później przyznano arboretum certyfikat Ogrodu Pokazowego Amerykańskiego Towarzystwa Liliowcowego.

Biblioteka w Mościsku zaprasza na wystawę poświęconą filii Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. W galerii do końca maja podziwiać można fotografie autorstwa Hanny Grzeszczak-Nowak, Dariusza Pawłowskiego i Tomasza Nowaka.

D.W.

Zaczarowany ogródZaczarowany ogród