2015-05-04

Polska to my!

Pod takim hasłem odbyła się w szkole w Ostroszowicach impreza upamiętniająca 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość rozpoczęła się hymnem państwowym. Następnie wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną, która przybliżyła uczniom okoliczności powstania Konstytucji.

Część oficjalną uświetnili uczniowie śpiewający piosenki patriotyczne. Następnie odbyła się sportowa część uroczystości, którą poprowadził nauczyciel WF-u Krzysztof Twardak. Uczniowie rywalizowali w różnych konkurencjach w dwóch grupach wiekowych kl. I-III i kl. IV-VI. Konkurencje łączyły w sobie sportowego ducha walki z elementami patriotycznymi: trzeba było wykazać się dobrą znajomością wszystkich zwrotek hymnu państwowego, umiejętnością układania puzzli składających się z województw Polski, rozpoznawaniem symboli narodowych na samolotach czy statkach oraz znajomością symbolicznych obiektów dużych miast Polski.

W tym szczególnym dniu każdy uczeń bardziej niż na co dzień poczuł się prawdziwym Polakiem. To była ciekawa lekcja patriotyzmu.

Polska to my!Polska to my!Polska to my!Polska to my!