Kronika z Uciechowa
"Najciekawszą kroniką wiejską 2015" !

2015-04-17

Kronika z Uciechowa
"Najciekawszą kroniką wiejską 2015" !

W czwartek 16 kwietnia na konferencji "Rola liderów w społeczności wiejskiej" we Wrocławiu rozstrzygnięto wojewódzki konkurs na "Najciekawszą kronikę wiejską 2015". Z radością informujemy, że w tegorocznej, VI edycji za najlepszą uznano kronikę z Uciechowa!

Głównym założeniem konkursu było promowanie działalności społeczno-gospodarczej i kulturalnej, popularyzowanie dokumentowania kronikarskiego działań podejmowanych przez organizacje, rozwijanie kreatywności i umiejętności twórczych oraz kształtowanie poczucia przynależności do lokalnych społeczności. W przedsięwzięciu organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu mogły wziąć udział organizacje prowadzące dokumentację kronikarską na obszarach wiejskich Dolnego Śląska.

Nagrodę w imieniu sołectwa Uciechów odebrały prowadząca kronikę Jadwiga Krzesaj oraz sołtys Uciechowa Elżbieta Filipek.

To kolejny sukces kroniki z naszej gminy. W ubiegłorocznej edycji konkursu II miejsce zajęło sołectwo Mościsko.

Gratulujemy!

Kronika z Uciechowa <br /> Najciekawszą kroniką wiejską 2015 !Kronika z Uciechowa <br /> Najciekawszą kroniką wiejską 2015 !Kronika z Uciechowa <br /> Najciekawszą kroniką wiejską 2015 !