2015-04-02

"Wielkanoc w kwiatach" - zwycięska aranżacja stołu uczennic Gimnazjum Gminnego!

Przedświąteczną tradycją Gimnazjum Gminnego im. ks. Jana Melca w Dzierżoniowie stał się udział w Powiatowym Konkursie "Najnowsze trendy w aranżacji stołów wielkanocnych". Tegoroczny konkurs odbył się 27 marca w internacie Zespołu Szkół nr 2 w Dzierżoniowie.

Tym razem w zmaganiach konkursowych uczestniczyło dwanaście drużyn z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu dzierżoniowskiego. Jury oceniało m.in. znajomość tradycji i symboli wielkanocnych, estetykę stołu, pomysłowość i oryginalność w jego dekorowaniu oraz prawidłowy dobór zastawy stołowej i menu.

Uczennice Gimnazjum Gminnego w tym roku przygotowały dwie wielkanocne aranżacje stołów. Wyróżniony przez jury stół "Trendy wielkanocne" przygotowały Edyta Cebula i Milena Masłowska. W swojej aranżacji uczennice podkreśliły modny minimalizm w ozdobach, a całą aranżację utrzymały w żółto-czarnej kolorystyce. Drugą drużynę Gimnazjum Gminnego tworzyły uczennice klasy pierwszej - Marta Szpila i Eliza Horodyska, które debiutowały w konkursie. Ich aranżacja "Wielkanoc w kwiatach" zyskała najwyższe uznanie jury i I miejsce w konkursie. Prezentując swój stół uczennice wyjaśniły, że różowa kolorystyka aranżacji oraz kwiaty nawiązują do optymizmu i radości z nadchodzącej wiosny, fioletowe akcenty przypominają zaś o okresie Wielkiego Postu.

Oba zespoły do konkursu przygotowywały Renata Idzik i Kinga Winnicka.

Gratulacje!

Opracowała Renata Idzik

Wielkanoc w kwiatach - zwycięska aranżacja stołu uczennic Gimnazjum Gminnego!Wielkanoc w kwiatach - zwycięska aranżacja stołu uczennic Gimnazjum Gminnego!Wielkanoc w kwiatach - zwycięska aranżacja stołu uczennic Gimnazjum Gminnego!Wielkanoc w kwiatach - zwycięska aranżacja stołu uczennic Gimnazjum Gminnego!Wielkanoc w kwiatach - zwycięska aranżacja stołu uczennic Gimnazjum Gminnego!Wielkanoc w kwiatach - zwycięska aranżacja stołu uczennic Gimnazjum Gminnego!