2015-04-01

Tydzień z internetem

Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów w Mościsku włączyła się do tegorocznej edycji ogólnoeuropejskiej kampanii Tydzień z Internetem.

W dniach od 23 do 29 marca organizacje i instytucje oferujące publiczny dostęp do Internetu mogły zorganizować spotkania pokazujące jak różnorodne są możliwości wykorzystania Internetu i zastosowania nowych technologii. Honorowy patronat nad kampanią objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

W czwartek 26 marca bibliotekę w Mościsku wypełniły zabawa i nauka. Dzieci bez kłopotu posługiwały się aplikacjami dostępnymi w tabletach, które niedawno pojawiły się w czytelni. Sporo radości sprawiło przekształcanie zdjęć. Można się było poczuć jak w sali luster w wesołym miasteczku, a najciekawsze efekty zapisać na pamiątkę w formie elektronicznej.

Zapewnienie wszystkim szansy na włączenie się w cyfrowy świat i rozwijanie cyfrowych kompetencji to nie tylko troska o właściwe kwalifikacje potrzebne na obecnym rynku pracy. To także niezbędne obecnie umiejętności, dzięki którym bardziej zrozumiały staje się otaczający nas świat.

opr. D.W.