2015-03-27

VI Sesja Rady Gminy Dzierżoniów

W czwartek 26 marca 2015r. w Sali Narad Urzędu Gminy odbyła się VI sesja Rady Gminy Dzierżoniów. Głównym punktem obrad była działalność gminnych organizacji pozarządowych oraz współpraca z nimi.

Na sesję przybyli prezesi oraz przedstawiciele stowarzyszeń działających na terenie naszej gminy:

• Polskiego Związku Niewidomych, Zarząd Koła w Dzierżoniowie;
  • Stowarzyszenia "Grupa Rekonstrukcji Historycznej 58 pułku piechoty";
  • Stowarzyszenia "Dobrocin - wieś XXI w.";
  • Stowarzyszenia "Piława Dolna";
  • Stowarzyszenia "Uciechów - Moja Wieś";
  • Stowarzyszenia "Razem Dla Wsi";
  • Stowarzyszenia "Wzgórza Kiełczyńskie";
  • Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi "Przystań Mościsko";
  • Stowarzyszenia "Przyjaciół Gór Sowich";

W sesji gościnnie uczestniczył również Przewodniczący Rady Powiatu Dzierżoniowskiego Marian Kowal - tym razem w roli prezesa Stowarzyszenia "Dobrocin - wieś XXI w.".

W pierwszej części obrad radni zapoznali się ze sprawozdaniem z realizacji Programu współpracy gminy Dzierżoniów z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami w roku 2014r., które przedstawił kierownik Referatu Oświaty, Sportu i Turystyki Adam Wolniak. Prezentacje dokumentujące działania, osiągnięcia i sukcesy swoich organizacji przygotowali także członkowie gminnych stowarzyszeń.

W czasie sesji Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski poinformował zebranych o podpisaniu umowy partnerskiej dotyczącej współpracy pomiędzy Powiatem Dzierżoniowskim a gminami powiatu dzierżoniowskiego w zakresie współpracy na rzecz trzeciego sektora.

W dalszej części obrad radni przyjęli uchwały w sprawie:

• przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Dzierżoniów w 2015r.;
  • przystąpienia do sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Dzierżoniów dla obszaru wsi Dobrocin i Uciechów;
  • przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Dobrocin;
  • przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Uciechów;
  • sprzedaży prawa użytkowania wieczystego działki nr 525/1 położonej w Piławie Dolnej;
  • zatwierdzenia Sołeckiej Strategii Rozwoju Wsi Owiesno;
  • zmian w wieloletniej prognozie finansowej gminy Dzierżoniów;
  • zmian w budżecie gminy Dzierżoniów na rok 2015 (Skarbnik Gminy).

Sesję zakończyły informacje Wójta Gminy o realizacji uchwał i wydanych zarządzeniach oraz interpelacje i zapytania radnych.