2007-12-04

Strofy o jesieni

W środę 27 listopada w Bibliotece Publiczno-Szkolnej uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach przygotowali pod kierunkiem nauczycielek Alicji Najwer i Iwony Cebulskiej oraz bibliotekarza - pani Marii Kirkiewicz , wieczornicę ,w trakcie której recytowali wiersze o tematyce jesiennej.

Wśród zapalonych świeć ,zapachu czerwonych jabłek porozrzucanych orzechów i nastrojowej muzyki Vivaldiego-młodzi artyści wprowadzili nas w stan zadumy i refleksji.

Delikatne dziecięce głosy ,barwnie opisały jesienna pogodę, naśladując szum wiatru, uderzenia kropel deszczu ,a śpiewając piosenki wykorzystywały instrumenty muzyczne.

Obecni na wieczornicy dorośli mieszkańcy Ostroszowic byli bardzo zadowoleni i wspólnie z uczniami, nauczycielami i bibliotekarką umówili się na nastrojowe kolędowanie.

Szczególne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu wieczornicy kierujemy do dyrektor ZSP w Ostroszowicach-Urszuli Zając oraz dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Mościsku-Grzegorza Domagały.