Strona główna

Ortograficzne potyczki z "Zabawą w chowanego"

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2015-03-26

Ortograficzne potyczki z "Zabawą w chowanego"

aktualności Gmina Dzierżoniów

18 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ostroszowicach mali znawcy ortografii, laureaci wcześniejszych gminnych i miejskich konkursów, rywalizowali o tytuł "Mistrza Ortografii".

Do współzawodnictwa stanęło 17 uczniów z 10 szkół. Wszyscy oni zmierzyli się z trudnymi zadaniami ortograficznymi. Pretendenci do tytułu mistrza ortografii musieli nie tylko napisać poprawnie dyktando, ale również wykazać się znajomością zasad pisowni wyrazów, które udało im się odszukać w eliminatce oraz uzupełnić wyrazy brakującymi literami. Wszystkie zadania tematycznie wiązała ze sobą historia o zabawie w chowanego, którą pewnego popołudnia zorganizowały sobie zwierzęta.

Komisja konkursowa wytypowała najlepszych z najlepszych.

  • "Mistrzem Ortografii" został Adam Juraszek ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łagiewnikach (opiekun - Halina Szczerba).
  • drugie miejsce ex aequo zajęli Maja Kurek ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Dzierżoniowie (opiekun - Marzanna Nowicka) oraz Kamil Grabowski ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łagiewnikach (opiekun - Halina Szczerba)
  • na trzecim miejscu uplasowała się Blanka Protaziuk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieszycach (opiekun - Ewa Kozłowska)
  • wyróżniono także Aleksandrę Matejuk ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Bielawie (opiekun - Jolanta Pędziwiatr).

Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy i symboliczne upominki książkowe, a laureaci nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego. Nagrody w imieniu wójta wręczyła zwycięzcom jego zastępca Jolanta Zarzeka.

Za trud włożony w przygotowanie dzieci do konkursu ich opiekunowie otrzymali podziękowania w formie dyplomów.

W zastępstwie Urszuli Zając, dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach nad dobrą atmosferą konkursu czuwała Iwona Cebulska. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Elżbieta Juziuk-Janicka.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Dzierżoniów za ufundowanie nagród oraz Radzie Rodziców i wszystkim innym osobom, które pomogły w przygotowaniu konkursu.

Ortograficzne potyczki z Zabawą w chowanego
powrót do poprzedniej strony