AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2015-03-24

Młodzież zapobiega pożarom

aktualności Gmina Dzierżoniów

W dniach 10-12 marca br. we wszystkich szkołach podstawowych z terenu Gminy Dzierżoniów odbyły się szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

Nadrzędnym celem tego turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Organizatorami tegorocznego konkursu były:

 • Oddział Gminny ZOSP RP w Dzierżoniowie - reprezentowany przez Komendanta Gminnego, druha Krzysztofa Kota - autora pytań,
 • Komenda Powiatowa PSP w Dzierżoniowie, reprezentowana również przez druha Krzysztofa Kota oraz Panie: Monikę Lebiedziejewską, Alicję Szmigiel, Patrycję Bednarek,
 • Jednostki OSP z miejscowości, na terenie których funkcjonują niniejsze placówki oświatowe,
 • Dyrektorzy gminnych szkół podstawowych.

Pierwszą placówką, na terenie której przeprowadzono w tym roku tego typu eliminacje był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piławie Dolnej. W następnym dniu analogicznej rywalizacji podjęły się dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie. W ostatnim dniu eliminacji komisja egzaminacyjna odwiedziła dwie placówki tj. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach oraz Zespół Szkolno - Przedszkolny w Mościsku.

Dzieci we wszystkich szkołach rozwiązywały identyczny test jednokrotnego wyboru składający się z 30 pytań. Osoby, które zakwalifikowały się do drugiego etapu odpowiadały na określone zagadnienia ustnie. Dzięki ścisłej współpracy komisji egzaminacyjnej z dyrektorami poszczególnych placówek oświatowych przeprowadzenie niniejszych eliminacji odbyło się bardzo sprawnie, w miłej i przyjaznej atmosferze.

Łącznie w eliminacjach wzięło udział 51 dzieci. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dzięki inwencji druhów z Piławy Dolnej i Ostroszowic dzieci z tych dwóch szkół otrzymały również sympatyczne maskotki oraz okolicznościowe medale. Osoby, które uzyskały miejsca od I do III we wszystkich szkołach otrzymały jako trofeum statuetki z motywem strażackim ufundowane przez miejscowe Ochotnicze Straże Pożarne.

W wyniku przeprowadzonych eliminacji w każdej ze szkół wyłonione zostały trzyosobowe drużyny w składach przedstawionych poniżej, które będą reprezentowały naszą gminę na powiatowych eliminacjach XVII edycji OTWP.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piławie Dolnej

 1. Oliwia Fijak
 2. Antonina Olewińska
 3. Grzegorz Kilarski

Szkoła Podstawowa w Tuszynie

 1. Aleksandra Sajdak
 2. Karolina Fyszko
 3. Marika Kinast

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach

 1. Anna Radziewicz
 2. Aleksandra Niemczyk
 3. Jakub Rosiak

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku

 1. Julita Krzyżak
 2. Katarzyna Mucha
 3. Martyna Dąbrowska

Organizatorzy tegorocznych eliminacji serdecznie dziękują wszystkim osobom, które zaangażowały się w sprawne przeprowadzenie tych eliminacji okraszonych scenerią zawierającą motywy plastyczne o tematyce pożarniczej, a dzieciom reprezentującym naszą gminę życzą samych sukcesów na eliminacjach powiatowych, które zostaną rozegrane w dniu 27 marca 2015r. w Zespole Gimnazjów Nr 3 w Dzierżoniowie.

Młodzież zapobiega pożaromMłodzież zapobiega pożaromMłodzież zapobiega pożaromMłodzież zapobiega pożaromMłodzież zapobiega pożaromMłodzież zapobiega pożaromMłodzież zapobiega pożaromMłodzież zapobiega pożaromMłodzież zapobiega pożaromMłodzież zapobiega pożarom
powrót do poprzedniej strony