2015-03-23

Nowy sołtys Kiełczyna

W niedzielę 22 marca w sali wiejskiej w Kiełczynie odbyły się wybory sołtysa tej wsi. Wzięło w nich udział 60 z 221 uprawnionych do głosowania wyborców. Kolejne wybory były konieczne ze względu na śmierć Grzegorza Urbana, dotychczasowego sołtysa Kiełczyna.

Na stanowisko to kandydowała tylko jedna osoba - Marzena Urban. Za wyborem kandydatki zagłosowało 59 mieszkańców, nikt nie był przeciw, 1 głos uznano za nieważny.

W związku z uzyskaniem wymaganej liczby głosów, tj. 50 proc. + 1 osób głosujących, nowym Sołtysem wsi Kiełczyn została Marzena Urban.

Serdecznie gratulujemy.

Jednocześnie informujemy, że zebranie wiejskie w sprawie wyboru nowej Rady Sołeckiej odbędzie się w poniedziałek 30 marca o 17:00 w sali wiejskiej w Kiełczynie.