2007-12-03

Przegląd twórczości ludowej

W niedzielę 2 grudnia w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury „Pegaz” Odbył się V Dolnośląski Przegląd Twórczości Ludowej i Artystycznej. Celem przeglądu organizowanego już od 10 lat jest odrodzenie się zapomnianego bogactwa kultur oraz zaprezentowanie szerokiego pogranicza współczesnej plastyki nieprofesjonalnej i współczesnej sztuki ludowej.

Wzięło w nim udział także troje artystów z gminy Dzierżoniów. Każdemu z nich udało się zdobyć trofeum a konkurencja była duża, ponieważ aż 135 twórców przysłało swoje prace. I-e miejsce w kategorii hafciarstwo zajęła Dorota Chmielewska za pracę „Owce we mgle. Wyróżnienia otrzymali: Antonina Maciątek w kategorii zabawkarstwo za pracę „Orka” oraz Tadeusz Kościelny za rzeźbę „Róże”. Naszym twórcom gratulujemy.

Dorota Chmielewska - I NAGRODA
OWCE WE MGLE