2015-03-11

"Sport to zdrowie" - Gminny Konkurs Recytatorski

Dnia 27 lutego 2015r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski klas I-III. "Sport to zdrowie" to hasło tegorocznej edycji.

Dwunastu uczniów reprezentujących gminne szkoły podstawowe popisywało się recytacją utworów o tematyce sportowej. Trzyosobowa komisja w składzie: Krystyna Skowrońska, Justyna Bartkowiak i ks. dr Zdzisław Pienio przyznała następujące miejsca:

w kategorii klas I:

1. miejsce - Piotr Bieńkowski - ZSz-P w Mościsku
  2. miejsce - Hanna Wszół - SP w Tuszynie
  3. miejsce - Paulina Kubicz - ZSz-P w Ostroszowicach

w kategorii klas II:

1. miejsce - Maksymilian Martowłos - ZSz-P w Mościsku
  2. miejsce - Antonina Gendasz - ZSz-P w Piławie Dolnej
  3. miejsce - Remigiusz Siębor - SP w Tuszynie

w kategorii klas III:

1. miejsce - Kamil Kasztelan - ZSz-P w Piławie Dolnej
  2. miejsce - Wiktoria Gajda - ZSz-P w Ostroszowicach
  3. miejsce - Oliwia Wasilewska - SP w Tuszynie

Oczekując na werdykt dzieci i ich opiekunowie udali się na słodki poczęstunek. Nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Dzierżoniów oraz pamiątkowe dyplomy wręczyła Krystyna Skowrońska. Opiekunowie otrzymali podziękowania za przygotowanie dzieci do uczestnictwa w konkursie.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii będą reprezentować naszą gminę w Konkursie Powiatowym. Wszystkim życzymy powodzenia.

opr. Henryka Latacz