2007-11-28

Szkolenie w Uciechowie

W ramach projektu „Ślężańska Odyseja - aktywizacja i wsparcie mieszkańców Partnerstwa „Ślężanie" we wtorek 27 listopada, w Centrum Kulturalno - Sportowym w Uciechowie odbyło się kolejne szkolenie.

To już trzecie takie szkolenie na terenie gminy Dzierżoniów, które dotyczyło sporządzenia katalogu zawierającego zbiór produktów lokalnych oraz sposobów ich przygotowywania. Zebrani zostali także właściciele gospodarstw agroturystycznych, którzy zostali przeszkoleni na temat profesjonalnego promowania swojej oferty. Celem Lokalnej Grupy Działania jest korzystanie z walorów naturalnych i promocja dziedzictwa kulturowego, historycznego a także produktów lokalnych. Najważniejsze jest jednak aktywizacja lokalnej społeczności i uruchomienie oddolnych działań liderów z poszczególnych miejscowości. W programie uczestniczą gminy Marcinowice, Mietków Sobótka i Dzierżoniów.